Worbla Black je termoplast s hladší texturou a zároveň menším obsahem lepidla, což umožňuje vytvářet velice jemné detaily. Black Art má černou barvu, velmi hladký, mírně matný povch. Je velmi vhodná pro vytváření detailních sochařských prací, šperků, jemných detailů atp. Má ve srovnání s ostatními termoplasty relativně velkou průtažnost, na druhé straně se v základní podobě snadněji trhá.

Aktivuje se teplem při ideální teplotě 80-90°C. Snadno se spojuje s dalšími typy Worbla. Potřebuje pro dokonalé zpracování o něco delší dobu oproti klasické Worble Art. Je 100% využitelná, není škodlivá pro lidskou pokožku ani pro životní prostředí.

Po vytvrdnutí zůstává velmi tvrdá a pevná, ale zároveň překvapivě pružná. Při výrobě např. brnění se často používá technika sendviče - mezi dvě desky Worbly se vlepuje slabá EVA nebo se EVOU podlepují budoucí části brnění.

Materiál se dodává v deskách o rozměrech 1,5 x 1 m nebo 0,76 x 1 m.

Zpracování:

Lepidlo se aktivuje teplem, používá se horkovzdušná pistole, horká voda, je možné použít i další zdroje tepla, na tenké spoje např. tavnou pistoli. Teplo se doporučuje aplikovat o něco déle než je zvykem. Za pomoci nástrojů lze vytvářet jemné, přesné, krásně hladké detaily. Doporučená teplota pro aktivaci je 80-90° C. Worbla lze snadno řezat skalpelem, s mírnou námahou stříhat nůžkami, po nahřátí je možné využít všechny typy nástrojů pro výtvarníky.

Barvení:

K barvení povrchu se používají nejčastěji akrylové barvy, lze je nanášet štětcem nebo stříkat. Doporučujeme barvy s metalickými nebo glitrovými efekty, které vytvářejí krásné efekty.

Povrchová úprava - dokončení:

Pro konečnou úpravu nejsou nutné žádné úpravy, snad jen tenká vrstva krycího laku, pokud jste Worblu předtím barvili.