Nový produkt, speciálně navržený s ohledem na divadelní produkci, je Worbla’s FlameRed Art. Vlastnosti jsou podobné jako u Worbla's Finest Art, má výrazně vyšší průtažnost. Obsahuje složky zpomalující hoření, certifikovanou DIN (německé průmyslové normy) 4102-1 jako B1 – ohnivzdorné, takže je vynikající volbou pro divadla, školy a jiná místa, kde je bezpečnost nanejvýš důležitá.

Poznámka #1:

Zpomalovač hoření je pouze bezpečnostní prvek v případě náhodného plamene nebo jiskry! Nezapalujte FlameRed, abyste to vyzkoušeli, ani jej nepoužívejte v jakékoli rekvizitě, která zahrnuje živý oheň. FlameRed není „ohnivzdorný“ a nebyl vytvořen pro cosplay, ale pro filmová a divadelní představení, která mají specifické bezpečnostní požadavky, které musí splňovat.

Worbla's FlameRed Art je netoxický a bezpečný pro pokožku a lze jej tvarovat ručně, aniž by bylo potřeba speciální ochranné vybavení, je samolepicí, když je aktivován – což znamená, že ke spojování kusů nejsou vyžadována lepidla. Pomocí horkého vzduchu, vody nebo páry tvarujete plast, jak chcete. Neexistuje žádný odpad, protože vaše zbytky mohou být upraveny a 100% znovu smíchány. Tyto zbytky mohou být tvarovány tak, aby fungovaly jako tmel nebo hlína .

Když je Worbla zahřátá, stává se poddajnou a dobře kopíruje detaily, stává se tvrdou a stabilní, když je chladná. Worbla's FlameRed Art můžete vrstvit, tvarovat podle forem, vyztužit lze folií, dráty atp.

Vzhledem k vlastnostem doporučujeme Flame Red speciálně pro místa a výroby, které vyžadují zvláštní bezpečnostní opatření a chtějí se vyhnout nutnosti natírat své produkty ohnivzdornými nátěry. Pokud není žáruvzdornost potřebná, většinu potřeb splní standardní Worbla Finest nebo Black Art.

Poznámka #2:

Worbla's FlameRed Art byl testován a certifikován v Evropě podle norem DIN.