Stejně jako všechny produkty řady Worbla's® Art Series je bez rozpouštědel a netoxický. Aktivuje se teplem (cca 80-90 °C / 175-195 °F) a lze jej tvarovat ručně, ve formě nebo vakuově. WKA lze znovu aktivovat, jak často chcete, a všechny zbytky lze znovu použít, takže nevznikne téměř žádný odpad. Worbla's® KobraCast Art obsahuje velmi silné lepidlo, což znamená, že při správném postupu velmi dobře přilne k sobě i k jiným materiálům.

To, co dělá Worbla's® KobraCast Art tak jedinečným, je velká průtažnost a odolná síťovina uvnitř. To umožňuje odlévat i složité tvary, jako je např. paroží. WKA zůstává poněkud flexibilní i po ochlazení, což umožňuje oddělení od složitých forem, včetně těch s podříznutím. Worbla's Kobracast Art se dodává v listech ve stejných velikostech jako ostatní plasty Worbla a je nejtenčím výrobkem Worbla. Povrch Worbla’s® KobraCast Art si zachovává texturu, když je formován podobně jako u jemné lékařské gázy. Můžete na něj malovat přímo, nebo jej napenetrovat základními nátěry Flexbond, Gesso nebo jinými základními nátěry pro vyhlazení povrchu před lakováním.

Jednou z nových funkcí KobraCast je, že jej můžete poměrně snadno prošít pro připevnění kůže, kožešiny, látek a dalších. Protože je WKA výjimečně lehký, je ideální pro stabilizační spodní konstrukci pro použití na tašky, korzety a mnoho dalšího!

Důležité:

Worbla’s Kobracast Art je pojmenován po starším produktu, který by někteří mohli znát (nyní ukončený KobraCast), nejde o přímou návaznost. Jednou z největších změn je, že původní KobraCast byl prodyšný a nový Kobracast Art nikoli. Rozdíly mezi starým a novým KobraCastem je více, nelze počítat se stejnými vlastnostmi.