Dalším členem rodiny Worbla je Worbla’s Pearly Art. Pearly Art je sesterským produktem Worbla's Black Art s nejhladším povrchem dostupným u produktů Worbla, bílou barvou pro snazší popisování a silnějším lepidlem pro jednodušší spojování kusů. Pearly Art je vynikající pro projekty s minimálním základním nátěrem pro hladký povrch, jemné sochařské detaily a matné světelné efekty.

Worbla's Pearly Art je netoxický a bezpečný pro pokožku a lze jej tvarovat ručně, aniž by bylo potřeba speciální ochranné vybavení. Pearly Art nevyžaduje vakuování, přesto můžete tvarovat velmi složité tvary. Je samolepicí, když je aktivován – což znamená, že ke spojování kusů nejsou vyžadována lepidla. Pomocí horkého vzduchu, vody nebo páry tvarujete plast, jak chcete. Neexistuje žádný odpad, protože vaše zbytky mohou být upraveny a 100% znovu smíchány. Tyto zbytky mohou být tvarovány tak, aby fungovaly jako tmel, a mnoho umělců používá produkty Worbla’s Art namísto hlíny k vytvoření téměř nezničitelných kusů.

Pearly Art se aktivuje mezi 80-90 °C / 175-195 °F.

Pokud jste nikdy neviděli, jak se s Worblou pracuje, nebo jste to sami nezkoušeli, zákazníci ji často přirovnávají k jílu, měkké kůži nebo včelímu vosku. Když je zahřátá, stává se poddajnou a dobře kopíruje detaily a stává se tvrdou a stabilní, když je chladná.

Stejně jako mnoho produktů Worbla lze i Pearly Art natřít téměř jakoukoli barvou. Pearly Art má při práci velmi jemnou a hladkou texturu .