Když je důležitá pevnost, Worbla's Mesh Art poskytuje vynikající adhezivní vlastnosti a stabilitu. Worbla's Mesh Art nabízí hladký povrch podobný kůži na jedné straně a pevnou osnovu s vynikající pevností a odolností na straně druhé. Stejně jako všechny produkty Worbla je i Worbla's Mesh Art netoxická a bez rozpouštědel. Worbla’s Mesh Art je částečně vyrobeno z recyklovaných rýžových slupek. Worbla’s Mesh Art se aktivuje teplem (80-90 °C / 175-195 °F) a po aktivaci se stává dobře tvarovatelnou. Pokud jste dříve potřebovali zpevnit výrobek z Worbly, používali se k tomu další vrstvy z Worbly nebo materiál Wonderflex. Worbla's Mesh si klade za cíl poskytnout pevnost a odolnost proti roztržení, které poskytuje Wonderflex, a zároveň nabídnout čistší a jednodušší produkt se známými sochařskými vlastnostmi Worbla.

Mesh Art výborně funguje s ostatními produkty Worbla, a tak může být snadno použit jako základna, ke které se připevňují jiné typy Worbly, obsahuje velké množství lepidla.

Na Mesh Art lze použít téměř jakoukoli barvou nebo povrchovou úpravou. Textura Mesh Art je ve srovnání s Finest Art jemnější, texturou se blíží kůži, a můžete se rozhodnout, že ji necháte bez základního nátěru nebo ji natřete produkty jako Flexbond nebo PVA lepidlo. Mesh Art bude potřebovat méně základního nátěru než Finest Art, což může ušetřit čas na větších sestavách (to za předpokladu, že pracujete s hladkou stranou, nikoli stranou se síťovinou, ven). Síťovina na Worbla’s Mesh Art se při zahřívání a tvarování neprotlačí na lícovou stranu, a to ani přes složité křivky. To znamená, že povrch zůstane hladký – srovnatelný s Worbla’s Finest Art. Lepidlo ve Worbla's Mesh Art je silnější a lepivější než Worbla's Finest Art. To znamená, že je ještě snazší spojovat švy a okraje, ale důrazně doporučujeme, abyste pracovali přes silikonový list nebo pergamenový papír, protože Worbla's Mesh Art může přilnout velmi pevně i tam, kde nechcete. Worbla's Mesh Art může mít složité křivky, pozitivní i negativní, stejně jako Worbla's Finest Art. Pro velké kopule a složité tvary je užitečný druhý pár rukou. Worbla's Mesh Art je pevnější a odolný proti roztržení, jakmile se zahřeje a ochladí. Pokud potřebujete silnou podporu je možné použít jednu vrstvu Worbla’s Mesh Art, když by byly potřeba dvě vrstvy tak Finest Art. Oblast můžete také posílit vrstvením Worbla’s Mesh Art za Finest nebo Black Art.

Worbla's Mesh Art Scraps lze recyklovat! Protože je zde větší množství lepivého plastu a jemnější mřížka, útržky a kousky Worbla’s Mesh Art lze znovu smíchat a použít k sochařství s povrchem jen o něco drsnějším než přemíchané zbytky Finest Art. Může být také smíchán se zbytky Finest Art a dokonce srolován do nových listů, které nebudou tak pevné jako originál, ale stále budou odolné.

Worbla's Mesh Art je flexibilnější v tom, že se může ohýbat, aniž by se zlomil, ve srovnání s Worbla's Finest a Black Art. Na druhou stranu nelze doporučit k výrobě filigránových křivek. Pro velmi jemnou filigránskou práci doporučujeme spíše Finest Art nebo Black Art.