Stejně jako všechny výrobky ze série Worbla je výrobek zdravotně nezávadný a vyrábí a zpracovává se bez rozpouštědel. Aktivuje se teplem od přibližně 65°C zhruba 10 minut pomocí horkovzdušné pistole, stejně tak lze rozehřát ve vodě v mikrovlné troubě. V okamžiku, kdy se kuličky stanou průsvitnými, je dobrá doba na zpracování.

Aplikace je velmi jednoduchá:

Vložte požadované množství kuliček WDA do libovolné nádoby a poté je aktivujte pomocí horkovzdušné pistole. Je také možné kuličky nasypat do vody a dát zahřát do mikrovlné trouby. Kuličky se teplem roztaví. Tuto polotekutou až medovou hmotu je možné nalít nebo vtlačit do jakékoli formy. Výsledný tvar lze upravit v polotuhém stavu nebo i po vytvrzení za pomoci nástrojů. Jakmile Worbla® Deco Art trochu ztuhne, dá se na něm pracovat podobně jako při modelování hlíny. Při aktivovaném lepidlu je dále možné spojovat i s ostatními termoplasty z řady Worbla. Obvykle se dá velmi snadno spojit pomocí samolepicího efektu, také s jinými produkty ze série Worbla's® Art.

Barvení: Doporučují se Akrylové barvy, ale je třeba vždy provést zkoušky, některé typy barev nedrží dobře. Akrylové barvy můžete míchat přímo do hmoty, stejně jako s nimi malovat. Lze použít i barvy ve spreji nebo pernamentní fixy.

Naše doporučení:

Pokud se vytvoří na povrchu nebo uvnitř materiálu nežádoucí bublinky, je možné je opatrně vytlačit za pomoci plochého nástroje.

Pro filmaře a animátory:

Roztavenou hmota lze vytahovat až do tenoučkých nezničitelných vlásků. Barvy je lepší míchat do roztavené hmoty, dodatečné povrchové úpravy nemusí být spolehlivé.