Worbla je skupina netoxických termoplastů, které se dodávají ve formě desek a pelet. Každý produkt v řadě Worbla’s Art Line má specifické použití, různobarevné aby je bylo možné na první pohled odlišit. Od brnění přes manipulaci s látkami až po drahé kameny, jsou produkty Worbla navrženy tak, aby vám pomohly pracovat rychleji, než by umožňovaly tradiční materiály.

Po zahřátí se plasty Worbla stanou ohebnými, lepivými a tvarovatelnými – jednoduše vytvarujete do požadovaného tvaru a necháte vychladnout. Plasty Worbla lze nekonečně zahřívat a nemají žádnou skladovatelnost ani dobu zpracovatelnosti, nevyžadují žádné specializované nástroje ani odvětráníi a lze je používat v malých pracovních prostorech a učebnách.

Worbla’s Finest Art je první a originální termoplast z řady Worbla Art. Worbla's Finest Art, které bylo představeno v roce 2014, bylo k vidění všude od redakčních fotografií přes stavby Granta Imahary a Adama Savage z Mythbusters až po parket San Diego Comic Con a na pódiu s Madonniným Rebel Heart Tour a četnými vystoupeními Cirque du Soleil.

Worbla’s Finest Art je plastová fólie hnědé barvy, vyrobená z rýžových slupek s texturou podobnou pomerančové slupce. Je netoxický a lze jej tvarovat ručně bez nutnosti speciálního bezpečnostního vybavení. Nevyžaduje vakuovou nebo subtraktivní úpravu a je samolepicí, když je aktivován.

Worbla’s Finest Art se aktivuje při 90 °C nebo 195 °F. Obecně doporučujeme nahřívat horkovzdušnou pistolí, ale můžete použít i horkou vodu nebo žehličku. Finest Art má pracovní dobu minut v závislosti na tloušťce obrobku a okolní pokojové teplotě. Po vychladnutí jsou kusy tuhé a pevné. Worbla’s Finest Art lze zahřívat donekonečna a nemá žádnou určenou trvanlivost.

S Finest Art není žádný odpad, protože všechny zbytky lze zahřát, upravit a 100% znovu smíchat. Tyto zbytky lze tvarovat tak, aby fungovaly jako tmel, a mnoho umělců používá Worbla’s Finest Art místo hlíny k vytvoření téměř nezničitelných kusů.

Pokud jste nikdy neviděli, jak se s Worblou pracuje, nebo jste to sami nezkoušeli, zákazníci ji často přirovnávají k jílu, měkké kůži nebo včelímu vosku. Když je zahřátá, stává se poddajnou a dobře kopíruje detaily, stává se tvrdou a stabilní, když je chladná.

Worbla’s Finest Art lze libovolně upravovat, barvit, lakovat atp.