Stejně jako všechny výrobky ze série Worbla, je výrobek zdravotně nezávadný a vyrábí a zpracovává se bez rozpouštědel. Worbla's® Crystal Art není tak tvrdý jako plast, ale trochu měkčí a pružnější, dokonce i po vytvrzení. Aktivuje se teplem od přibližně 110 ° C pomocí horkovzdušné pistole, během 10 minut zcela vytvrdne, zůstává transparentní a lze jej kdykoli znovu aktivovat. Z důvodu ochrany před horkem a popáleninami důrazně doporučujeme používat pracovní rukavice!

Aplikace je velmi jednoduchá:

Vložte požadované množství kuliček WCA do libovolné nádoby a poté je aktivujte pomocí horkovzdušné pistole. Je také možné kuličky nasypat do vody a dát zahřát do mikrovlné trouby. Kuličky se teplem roztaví. Tuto polotekutou až medovou hmotu je možné nalít nebo vtlačit do jakékoli formy. Výsledný tvar lze upravit za pomoci nástrojů. Jakmile Worbla® Crystal Art trochu ztuhne, dá se na něm pracovat podobně jako při modelování hlíny. Při aktivovaném lepidlu je dále možné spojovat i s ostatními termoplasty z řady Worbla. Obvykle se dá velmi snadno spojit pomocí samolepicího efektu, také s jinými produkty ze série Worbla's® Art.

Barvení: U transparentních kuliček se nabízí využít efekt barveného skla, je možné použít barvy Jacquard Transparent, stejně tak ale můžete do hmoty přidávat např. glitrové částečky nebo metalické částečky. S Worbla's® Crystal Art můžete vytvářet extrémně filigránové povrchy, které jsou rozměrově stabilní, ale zároveň pružné a které lze krásně osvětlit.

Naše doporučení:

Pokud se vytvoří na povrchu nebo uvnitř materiálu nežádoucí bublinky, je moné je opatrně vytlačit za pomoci plochého nástroje.